اجاره موتور برقی در کیش (نرخ نامه جدید 99)

یکی از جالب و هیجان انگیزترین تفریحات در جزیره کیش بعد از اجاره ماشین در کیش ، اجاره موتور برقی کیش می باشد که توجه خیلی از مسافران را به خود جلب کرده است.

این موتور ها از سال 92 وارد ایران شده اند و به گفته ی یکی از مسئولان ، کیش منطقه آزاد است و هر کس هر چیزی که بخواهد وارد میکند که این مشکلات زیادی را بدنبال دارد.

استفاده از این موتور های برقی تنها مختص به گردشگران نمی باشد بسیاری از بومیان این جزیره بدلیل بالا بودن هزینه های تاکسی از این موتور های برقی برای حمل و نقل روزانه خود استفاده میکنند. برخی از مراکزی که این موتورها را اجاره میدهند نسخه سه چرخ هم دارند برای راحتی بانوان و افرادی که  تا به حال موتور سواری نکرده اند تا بتوانند به راحتی تعادل خود راحفظ کنند و از موتور سواری لذت ببرند. استفاده از این موتورها برای بانوان آزاد است و استفاده کنندگان از این موتورها میتوانند در مسیر های مخصوص دوچرخه سواری تردد نمایند.

موتور برقی کیش

از مزایای استفاده از موتور برقی کیش میتوان به بی صدا بودن و عدم تولید آلودگی آن اشاره کرد که این امر موجب استفاده روز افزون کیشوندان و گردشگران ازاین موتورهای برقی در جزیره کیش شده است.

 موتور برقی کیش در سراشیبی ها انرژی ذخیره میکنند و باتری خود را شارژ میکنند و با استفاده از این ترفند مسیر طولانی تری را طی میکنند. اما اگه از قبل کامل شارژ شده باشند ( 4 ساعت برای شارژ شدن زمان لازم است ) حداقل تا یک ساعت و حداکثر تا سه ساعت کارایی دارند. برخی از گردشگران برای صرفه جویی بیشتر در باطری چراغ های موتور های را روشن نمیکنند و این عمل باعث میشود که رانندگان خودرو ها انها را در هنگام شب نبینند و منجر به تصادف شود این موتور سوارها بدلیل هموار نبودن جاده دوچرخه سواری و بدون هیچ آگاهی از قوانین موتور سواری و راهنمایی و رانندگی در خیابان ها تردد میکنند و این عمل باعث تلفات جانی و تصادفات زیادی میشود.

گردشگران موظف اند موتورهای برقی را از هر ایستگاهی  که اجاره میکنند به همان جا تحویل دهند زیرا هر ایستگاه متعلق به یک فرد است و اگر موتور را به مراکز دیگر تحویل دهند مسئول آن ایستگاه نمیداند که گردشگران موتورها را با چه وضعیتی از ایستگاه تحویل گرفته اند.

بسیاری از افرادی که این موتورها را اجاره میکنند توان کنترل آنها را ندارد و همین امر موجب تصادف و زمین خودن و آسیب دیدگی آنها میشود و از آنجایی که پیست های دوچرخه سواری کیش مکانی برای مانور موتور سواران شده است دیگر گردشگران نمیتوانند با خیال راحت دوچرخه سواری و پیاده روی کنند و همیشه ترس از برخورد با این موتورسواران را دارند.

موتور برقی کیش

با توجه به اینکه این موتورها هیچگونه صدایی ندارند به اشباح سرگردان معروف شده اند و هیچکس از حضور آنها مطلع نمیشود این موضوع مشکلاتی را هم به دنبال دارد که باعث ترس عابرین و دوچرخه سواران میشود. این موتور ها باتوجه به مدل ،  قیمت های مختلفی دارند که شما میتوانید با توجه به سلیقه خود آن ها را انتخاب نمایید.

قبل ورود موتورهای برقی ، جزیره کیش به جزیره ای آرام و امن و بدون موتور معروف بود اما با ورود این موتورها کمی از محبوبت آن کاسته شده است زیرا گاهی اوقات موتور سواران آرامش دوچرخه سواران و عابرین را بر هم میزنند و یا با سر پیچی از قوانین و باعث تلفات جانی و آسیب به خود و دیگران میشوند. از آنجایی که این موتورها ساخت کره و چین هستند خساراتی که به آنها توسط گردشگران وارد میشود بسیار گران تمام میشود.

شما میتوانید در کنار استفاده از اجاره ماشین درکیش و موتور برقی کیش ازتفریحات آبی مانند (غواصی کیش - پاراسل کیش - شاتل کیش- بنانا کیش - پارک آبی اویشن- پدل بورد کیش - اسکوترزیر دریایی کیش - فلای بورد -  ماهیگیری دریایی در آب های عمیق ) هم لذت ببرید.

نحوه استفاده از این موتورها خیلی ساده است و تنها با استفاده از گاز و ترمز به حرکت درمی آیند و قبل از استفاده به اجاره کننده گان طریقه استفاده از آن ها را آموزش میدهند تا حتی کسانی تا به حال از موتور استفاده نکرده اند بتوانند به راحتی تعادل خود را حفظ نمایند و از خسارت های جانی و مالی جلوگیری شود.

علاقه مندان به موتورهای برقی با پرداخت کمترین هزینه بابت اجاره این موتورها میتوانند این موتورها را اجاره نمایند و در جاده دوچرخه سواری کیش و اطرف پارک ساحلی مرجان  و پارک سیمرغ  به لذت بردن از زیبایی های جزیره کیش مشغول شوند. 

شرایط استفاده از موتور برقی کیش

 1.  در زمان اجاره این موتورها کارت شناسایی و پرداخت مبلغی جهت ضمانت سلامت موتورها از شما دریافت میکنند.
 2.  استفاده کنندگان از این موتوهای برقی باید سن حداقل 15 سال داشته باشند.
 3.  استفاده از لوازم ایمنی نظیر کلاه الزامی می باشد.
 4.  اجاره کننده موظف به پرداخت خسارت های ناشی از بی احتیاطی و استفاده نادرست می باشد.
 5. موتورهای برقی فقط مجاز هستند که در مسیر جاده دوچرخه حرکت کنند.
 6.  مسئولیت هرگونه خسارت های جانی بر عهده خود اجاره کننده میباشد و ایستگاه های اجاره دهنده موتورها هیچگونه مسئولیتی را به عهده نمیگیرند.
 7.  از تردد در مسیر های عابرین پیاده و خاکی جدا خودداری فرمائید.

موتور برقی کیش

رعایت موارد زیر در زمان استفاده از موتور برقی در جزیره کیش الزامیست :

 1. با سرعت مجاز حرکت کنید.
 2. برای حرکت از مسیر سمت راست استفاده کنید.
 3. مراقب افراد سالمند و کودکان باشید.
 4. توجه داشته باشید که تا قبل از اتمام شارژ موتورها به ایستگاه بازگردید .
دسته ی تفریحات غیرآبی کیش 1398/01/17 3 نظر 11220 بازدید 48 پسند

سوالات متداول درباره اجاره موتور برقی در کیش (نرخ نامه جدید 99)

مدارک مورد نیاز برای اجاره موتور در کیش؟

در زمان تحویل مدارک شناسایی و مبلغی به عنوان ضمانت سلامت خودرو از شما دریافت می شود

حداقل سن برای استفاده از موتور برقی

استفاده کنندگان از موتور حداقل باید 15 سال سن برای استفاده از این وسیله نقلیه را داشته باشند

هزینه اجاره موتور برقی و نحوه اجاره چگونه است؟

برای اجاره موتور برقی باید ابتدا به وب سایت بدو کیش مراجعه و سپس بعد از خواندن اطلاعات کامل با بخش فروش تماس حاصل نمایید

نظرات کاربران

آیکون کاربرناشناس | 1398/11/06
5
آیکون کاربرناشناس | 1398/11/04
15

چون ۱۵ سال میشه

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 1398/07/24
5

چرا 14 سال نمیشه

مشاهده بیشتر ...
بخش پشتیبانی بدو کیش آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.