صفحه اصلی / مقالات / غواصی کیش: رزرو آنلاین با 20% تخفیف

غواصی کیش: رزرو آنلاین با 20% تخفیف

دسته ی تفریحات کیش 28/08/1397 10:05:03 ب.ظ
0 نظر 11 بازدید 1 پسند
مقاله ی محبوب
غواصی کیش: رزرو آنلاین با 20% تخفیف

جزیره كیش از نظر محیط زیست طبیعی، یكی از بكرترین مناطق خلیج فارس بوده و ریفهای مرجانی شرق جزیره کیش از غنی ترین و زیبا ترین مناطق و مساعد ترین سایتهای غواصی و تفریحات آبی کیش است. پوشش مرجانی این جزیره در سواحل شرقی آن واقع گردیده که هرساله مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان غواصی قرار می گیرد. غواصی در کیش در تمامی طول سال امکانپذیر بوده و سایتهای کم عمق این جزیره برای غواصی تمامی افراد و حتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب است. همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی درکیش این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است.

غواصی کیش

چند و چون غواصی کیش

پیش از هرچیز باید بدانیم چطور می‌توانیم ما نیز به زیر آب برویم و دنیای شگفت‌انگیز اعماق خلیج فارس را با غواصی تجربه کنیم.برای آنکه غواصی در کیش را تجربه کنید، باید درباره آنچه انجام خواهید دید و فضایی که خواهید دید آموزش ببینید و راهنمایی شوید. آموزش، یکی از لزوم غواصی است. اگر بخواهید دقایقی را زیر آب‌ها تجربه کنید، مربیان مرد یا زن غواصی به شما آموزش‌های لازم را خواهند داد و با شما به سایت‌های متنوع و زیبای غواصی کیش خواهند آمد.غواصی در کیش می‌توانند در همه فصل‌های سال مطلوب باشد. بنابراین هر زمان که به این جزیره زیبا سفر کنید طعم غواصی در آب‌های نیلگون خلیج فارس و حیات دریایی مرجانی را خواهید چشید.علاوه بر غواصی بانوان در کیش، کودکان نیز می‌توانند در این جزیره غواصی کنند. کودکان ۷ تا ۱۳ نیز می‌توانند آموزش  ببینند، با مربیان به زیر آب بروند و شگفتی‌های زیر دریا را ببینند.

غواصی در کیش

نکته مثبت دیگر درباره غواصی کیش این است که در این دریا برخلاف بسیاری سواحل مشابه دیگر، کوسه وجود ندارد و امنیت بالای غواصی در کیش نیز سبب رشد و محبوبیت آن شده‌است.با این حال لازم است تا به راهنمایی‌های مربی حیبن آموزش گوش دهیم، در مسیری که او می‌گوید حرکت کنیم، به مرجان‌ها و آبزیان دست نزنیم و در نهایت با رعایت مواردی که از پیش آموزش دیده‌ایم خاطره خوبی از غواصی  ثبت کنیم.

غواصی کیش

سایت‌های غواصی در کیش
  • سایت بیگ کورال و ژوراسیک پارک

بیگ کورال و ژوراسیک پارک دو سایت مهم در غواصی کیش هستند که به دلیل نزدیکی و امنیت بیش‌ترشان برای غواصی افراد مبتدی مناسب‌اند. به همین دلیل خیلی‌ها اولین تجربه غواصی‌اشان را در این سایت‌ها خواهند کرد. عمق بیگ کورال و ژوراسیک پارک از ۶ تا ۸ متر است و در هنگام جزر این عمق به ۵ متر نیز می‌رسد. در این دو سایت که در شرق جزیره –در نزدیکی ساحل سیمرغ- قرار دارند، ردیف‌های مرجانی زیبایی وجود دارند. آبزیانی مانند سفره ماهی‌ها، دلقک و ریف شارک، استون فیش، لاک‌پشت‌ها، انواع میگوها، عنکوبت‌های دریایی و… را نیز می‌توان در این دو سایت تماشا کرد.

  • سایت زوبیچ

زوبیچ نیز سایتِ مناسب دیگری برای غواصی در کیش و آموزش غواصی در کیش است. در زوبیچ در کنار مرجان‌های انبوه و زیبا، مجسمه‌های دریایی‌ای وجود دانرد که آبزیان زیادی در آن‌ها زندگی می‌کنند. عمق سایت زوبیچ مابین ۴ الی ۶ متر است و به همین دلیل مبتدیان و حتی کودکان در این سایت، آموزش غواصی  می‌بینند. این سایت امن، زیبا و شگفت‌انگیز روبروی هتل داریوش واقع شده است.

  • سایت سمبارون

اگر به غواصی در یک سایت بکر با زیبایی‌های بی‌نظیر و کمتر دیده شده علاقه داشته باشید، سایت سمبارون یکی از بهترین سایت‌هاست. سمبارون سایتی مرجانی با عمقی از ۱۲ تا ۱۶ متر است و آب‌های اطراف آن عمقی نزدیک به ۶ متر دارند. بکر بودنِ این سایت به دلیلِ دوری نسبی آن از جزیره کیش و قرارگیری‌اش ما بین جزیره کیش و جزیره زیبای هندورابی است. این سایت چندان مناسبِ افراد مبتدی و کسانی‌که برای اولین‌بار غواصی می‌کنند نیست. افرادی که به طور حرفه‌ای‌تر قصد غواصی در کیش را دارند به این سایت برده می‌شوند.

  • سایت کشتی داما

کشتی داما یکی از جذاب‌ترین سایت‌های غواصی کیش است که می‌تواند تجربه لحظات خوب و حتی عکس‌برداری خوبی را برای افراد به همراه داشته باشد.

بد نیست درباره آنچه که بر سر این کشتی آمده است نیز چند خطی بدانیم. بر اساس منابع موجود، کشتی داما که کشتیِ باربری سنگالی بوده در سال ۱۳۸۴، در حالی که تنها ۳۳ متر با ساحل کیش فاصله داشته غرق شده است. دلیل غرق شدنِ کشتی داما آب گرفتگی موتورخانه اعلام شد و با اینکه شرایط آن بحرانی بود صاحبان آن درخواست کمک نکردند. اینکه دقیقا چه بر سر این کشتی آمد و چرا هنوز از نکات مبهمی است که درباره این کشتی وجود دارد و شاید همین ابهام باشد که جذابیت تماشای آن در زیر آب را بیش‌تر کرده است.

کشتی داما که به پهلوی راست زیر آب‌ها آرمیده، محل سکونت و زندگی آبزیان زیادی شده است؛ خفاش ماهی‌، باراکودا، سنگیر، سرخو و اژدر برخی از ماهیانی هستند که درون این کشتی زندگی می‌کنند.

لازم است بدانید که برای غواصی در سایت این کشتی، فراگرفتن دوره تخصصی غواصی کشتی الزامی شده است، چرا که غواصی در چنین جایی نیازمندِ دانستن چیزهای بیش‌تری است.

  • سایت کشتی یونانی

کشتی یونانی، کشتیِ غرق شده سال‌های دور، حالا تبدیل به جایی برای کنجکاوی شده است. با اینکه عمق ۴ تا ۵ متری سایت غواصی این کشتی چندان نیازمند تجهیزات خاص غواصی نیست اما اگر بخواهید پروانه کشتی که در عمق ۸ متری قرار دارد را ببینید لازم است با تجهیزات بیش‌تری به سراغش بروید.

  • سایت ساترن کرک

ساترن کرک را می‌توان حرفه‌ای‌ترین و یا یکی از حرفه‌ای‌ترین سایت‌های غواصی جزیره کیش دانست. ساترن کرک سایتی با فاصله از جنوب جزیره کیش است و در واقع شکافی تا عمق ۲۲ متری است. ساترن کرک به غواصان مبتدی پیشنهاد نمی‌شود چرا که کوسه‌ماهی‌ها و باراکوداها در آن به شکل فراروانی وجود دارند. علاوه بر این جریان آبی که در این شکاف و در سایت ساترن کرک وجود دارد، نیاز به تبحری بیش از تبحر یک غواص مبتدی دارد.

برخی از کلوپ های ارائه دهنده این تفریح

کلوپ دریایی اسکوبا ، کلوپ دریایی آکواریوس ، کلوپ دریایی کشتی یونانی ، کلوپ دریایی مارینا ، کلوپ دریایی ناتیلوس ، کلوپ نگین دریایی خلیج فارس ، کلوپ دریایی داریوش

آخرین نظرات کاربران

در مورد این مقاله نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.