شرایط ورود خودرو به کیش : هزینه حمل و نقل | هزینه لندینگ کرافت | خودرو های مجاز

برای ورود خودرو به جزیره کیش شما باید ابتدا شرایط و قوانین مربوطه و همچنین هزینه های که از شما دریافت می شود را بدانید در این مقاله به بررسی کامل ورود خودرو به جزیره کیش و نحوه تعویض پلاک خودرو در کیش خواهیم پرداخت.

ماشین هایی که ورودشان به جزیره کیش ممنوع است:

پیکان، پراید، روآ، مینی بوس و هایس.

مراحل ورود خودرو به کیش

مرحله ی 1: ابتدا برای ورود خودرو به جزیره شما باید به یکی از بنادر چارک و یا بندرآفتاب مراجعه کنید.

مرحله ی 2: در هر ساعت و زمانی که برسید بسته به لنج (اصطلاحا لندینگ کرافت هایی) که وجود دارد می توانید وارد جزیره ی کیش شوید. به این نکته توجه داشته باشید که قوانین برای ماشین های سواری با ماشین های بزرگ کامیونی متفاوت است، برای ماشین های سواری ابتدا باید استعلام گرفته شود که وضعیت لندینگ کرافت ها به چه صورتی است.

نمایی از لندینگ کرافت

لندینگ کرافت

لندینگ کرافت

لندینگ کرافت

لندینگ کرافت

مرحله ی 3: با توجه به موجودی خود لندینگ کرافت در بندر آفتاب و بندر چارک، زمانی که ماشین شما توسط لندینگ کرافت بارگیری شود، 3 ساعت زمان میبرد تا به جزیره ی کیش برسد.

بندر چارک

مرحله ی 4: هزینه ی لندینگ کرافت به علاوه ی هزینه ی عوارضی که پرداخت می کنید و سپس برگه ی ورود موقت را دریافت می کنید.

مرحله ی 5: با این برگه بدون هیچ مشکلی ماشین شما تا مدت 9 روز می تواند رایگان داخل جزیره بماند.
در اصل ماشین شما 10 روز می تواند رایگان داخل جزیره بماند، اما معمولا 9 روز می گویند تا آن یک روز را در زمان تعطیلات در نظر بگیرند.

مرحله ی 6: بعد از آن 10 روز شما باید به اداره ی گمرک مراجعه کنید و برای تمدیدش (که بصورت رایگان انجام می شود) اقدام کنید و سپس تا 20 روز می توانید خودروی خودتان را تمدید کنید. ولی اگر به اداره ی گمرک مراجعه حضوری نداشته باشین، روزی 97000 تومان جریمه می شوید این مبلغ قابل تخفیف است اما بستگی به اداره گمرک دارد.

به هر دلیلی اگر ماشین توقیف شود حتی در بدو ورود، باید بعد از آن 10 روز برای تمدید مراجعه کنید.

جدول هزینه های انتقال خودرو به کیش:

جدول هزینه های ورود خودرو به کیش

تعویض پلاک در کیش

در حال حاضر وضعیت تعویض پلاک در کیش به گونه ایست که از ساعت 5 صبح نوبت گیری انجام می شود و تنها همان 20 نفر اول که در ابتدای صف باشند پذیرش می شوند.

در حال حاضر برای فروش خودرو نیز در ابتدا باید پلاک  تعویض شود و پلاک جدیدی زده شود. به این صورت اسناد قدیمی و اطلاعات کیشوندی چک شده و تمام اطلاعات مالک به نوعی بروزرسانی می شوند.

هزینه ی کاپوتاژ (اصطلاحا به سرویسی گفته می شود که برای انتقال خودرو از طریق مرز آبی استفاده می شود) قرار بود که به تدریج حذف شود، مثلا زمانی که می خواهید با پلاک کیشوندی وارد شوید، تنها هزینه کاپوتاژ را می گرفتند ولی تعرفه ای برای تعویض پلاک دریافت نمیشد چراکه پلاک را تعویض نمی کردند. هزینه تعویض پلاک هم اکنون برای غیره 170000 تومان می شود که این مبلغ بعلاوه هزینه کاپوتاژ می شود و افرادی که قصد ورود خودرو به جزیره را دارند باید این هزینه ها رو متحمل شوند.

نکات
خودروی شخصی که پلاک کیشوندی دارد، میتواند 2+1 ماه در جزیره باشد، توجه داشته باشید که به محض ورود خودرو به کیش شما می توانید 10 روز را به صورت رایگان در جزیره کیش بمانید و پس از آن باید ماشین را از کیش خارج کرده و به گمرک مراجعه کنید. با کپی یک سند ملک کیش تا 20 روز دیگر تمدید شود. قبل از اینکه یک ماه کامل شود شما باید عوارض سالیانه خودرو که مبلغ آن 235000 تومان برای هر ماشین صفر می باشد را پرداخت کنید، هر سالی از ماشین بگذرد 5 درصد به عوارض اضافه می شود.

بعد از پرداخت عوارض شما می توانید یک ماه دیگر هم تمدید کنید.

و بعد از 2 ماه شما باید صد در صد، ماشین را از جزیره ی کیش خارج کنید و دوباره توسط لندینگ کرافت به جایی که از آن آمده اید برگردید و بعدا تا  12 ماه می تواند به مدت یک ماه به جزیره مجددا برگردید.

دقت داشته باشید که خودروی شما توسط لندینگ کرافت خارج می شود و بر می گردد پس مجددا هزینه های خود لندینگ کرافت را باید پرداخت کنید.

لندینگ کرافت

هزینه برگشت لندینگ کرافت با 4 نفر سرنشین بجز راننده، هر نفر 15000 تومان می باشد و هزینه ی خالص لندینگ کرافت 115000 تومان می باشد.
پس از آن دوباره خودرو باید یکسال از آخرین ورودش به کیش بگذرد، بعد از آن می توانید خودرو را برای 3 ماه دیگر تمدید کنید طبق مراحل اولیه که در این مقاله گفته شد.

نکته ای که شاید جنبه ی مثبت آن باشد، این است که لازم نیست حتما این مورد پشت سر هم اتفاق بیفتد (یعنی شما میتوانید ماشین را ببرید و تا یکسال بعد وارد جزیره بشوید).

اگر قصد خروج خودرو از کیش و عزیمت به بندر آفتاب را دارید، باید حتما با باربری هماهنگ کنید، زیرا تعداد لندینگ کرافت ها کم و هزینه خودرو جهت عزیمت به بندر آفتاب 30000 تومان کمتر از بندر چارک می باشد و به ازای هر نفر بجای 30000 تومان 20000 تومان است.

فاصله بین بندر آفتاب و شارک 50 کیلومتر جاده ی ساحلی بسیار زیبا ولی به صورت آسفالت رو به پایین می باشد. تعداد لندینگ کرافت های بندر آفتاب محدود و یکی از آنها در ساعت نه و نیم، ساعت دو، ساعت هشت شب می باشد اما جهت سوار شدن در بندر چارک نیازی به تهیه بلیط و هماهنگی نیست. شما می توانید به مجتمع بندر از کنار سازمان مراجعه کنید و در صورت موجود بودن لندینگ کرافت، فروش انجام می شود.

سازمان بنادرکیش

سازمان بنادرکیش

نکته قابل توجه برای کسانی که اجناسی را وارد می کنند:

از نکات قابل توجهی که حتما در زمان ورود و خروج با خودرو شخصی باید به آن توجه داشته باشید وجود گمرک می باشد. معمولا بسیاری از افراد برای خرید به جزیره کیش سفر می کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشند که خرید بیش از حد جریمه توسط گمرک را به دنبال دارد و از مهمترین مواردی که اداره گمرک در آن سخت گیری زیادی به خرج میدهد حمل مشروبات الکلی می باشد.

توجه: مسافرین خروجی از جزیره ی کیش می توانند علاوه بر اسباب سفر و اشیای شخصی مستعمل همراه خود، تا سقف 80 دلار انواع کالاهای مجاز را پس از اخذ کارت سبز از گیشه سازمان منطقه آزاد از گمرک ترخیص نمایند (پوشاک در حد مصرف شخصی مجاز است) رادیو، ضبط، تلویزیون، یخچال،  فریزر،  یخچال فریزر از فهرست کالا های مسافری با معافیت حذف گردیده است. جا سازی و یا اختفا هرگونه کالا از دید ماموران گمرک و با عبور دادن کالا از محل های غیر مجاز به استناد ماده 113 قانون امور گمرکی مشمول مقررات قاچاق خواهد بود و پیگرد قانونی دارد. مواد اولیه، قطعات و لوازم فنی و یدکی برای واحد های تولیدی توسط مسافرین قابل ترخیص نمی باشد.

تمام ورودی ها در پایانه ی مسافربری کیش اتفاق می افتد. اداره ی کل بنادر و اداره ی کشتیرانی کیش در کنار پایانه مسافربری می باشند.

کشتی های تفریحی کیش هم مثل: آرتمیس، اوستا، دنا، نوید دریا، ناتیلوس و... همه از همین اسکله مسافران را سوار کرده و در همان اسکله هم پیاده می کنند.

منبع: بدو کیش

دسته ی زندگی در کیش 2019/10/30 15 نظر 40641 بازدید 14 پسند

سوالات متداول درباره شرایط ورود خودرو به کیش : هزینه حمل و نقل | هزینه لندینگ کرافت | خودرو های مجاز

نظرات کاربران

آیکون کاربرناشناس | 2021/10/19
6

سلام ساعت حرکت کشتی ها از بندر افتاب به کیش رو میشه اعلام کنید

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرنازنین | 2021/04/06
3

سلام موقع ورود اسباب منزل به کیش هزینه چقدر باید پرداخت کنیم با کامیون

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرعلی | 2021/02/08
5

سلام .ایا تو ایام عید میشه با پراید وارد جزیره کیش شد؟؟؟

 

 

گمرک تصمیم گیری میکند لطفا با گمرک کیش در تماس باشید

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 2020/08/15
9

سلام می خواستم بدونم ماشین ما ۲۰۱۰ میتونه وارد بشه به جزیره کیش

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرامین طاقتی | 2020/06/23
5

این کار اشتباه محضه و جز هزینه چیزی نداره و اینم بدونین کیش قوانین سختی داره و راحت جریمه میشین به نظر من بردن خودرو داخل کیش اشتباس و ماشین بیشتر از 5 سال کارکرد نمیذارن وارد بشه

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 2020/04/27
19

سلام ببخشید درکل از چه سالی یعنی چه مدل خودروهایی میتونن وارد کیش بشن من ماشینم پژو مدل ۸۷ هست محدودیت داره ؟ممنون میشم راهنماییم کنید

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرمحمد محمدی | 2020/03/01
6

سلام آیا ورود تاكسی سمند مدل ۹۳ به جزیره كیش امكان پذیره؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 2020/02/18
10

سلام من بهمن نود و هشت ماشین را اوردم کیش هزینه اش از بندر چارک 490 هزار تومنه و 50 تومن حق دفتر هزینه ایی واسه مسافر نگرفتن و پنج نفر سرنشین با ماشین سوار لندیگ کرافت شدیم و اومدیم مدت سفر بستگی به شرایط دریا داره و حدودا دو ساعته است ماشین من پارس مدل 93 بود کسی هم چک نکرد معاینه فنی داره یا نه کلا سایت ها خیلی چیزها مینویسن ولی دم دفترش نوشتن پراید و پیکان و اردی مجاز نیستن

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرمسیح صادقی | 2020/02/14
1

با سلام بنده نسبت به افرادی که کارت کیشوندی ندارند جهت کاپوتاژ خودرو به کیش چه امتیازی دارم؟،ضمنأ باید عرض کنم که خودرو به نام همسر بنده میباشد.

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 2020/02/13
8

سلام بنده کیشوند هستم آیا می توانم ماشین که بنام خانم بنده هستش را بیاورم و از امتیاز کیشوندی خودم استفاده کنم 

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 2020/02/04
8

ببخشید من خودروی منطقه آزاد انزلی دارم اگه مرخصی بگیرم با اون پلاک جدید میتونم به جزیره برم؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 2020/02/04
19

با سلام بنده به همراه خانواده میخوام عید بیام کیش ماشینم ال نود مدل 95 هست مشکلی برای ورودش به کیش ندارم؟ ممنون

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرمجيد زند | 2020/02/02
10

سلام و وقت بخير ماشين من شورولت ايمپالا ١٩٦٤ آيا امكان ورود ب جزيره بهش ميدن؟ و اينكه معاينه فني و بيمه و پلاك ملي دارم ممنون ميشم راهنماييم كنيد

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناصر | 2020/01/24
4

سلام. در مقاله شما نوشته هزینه رفت و برگشت یک ماشین کلا 370 هزار تومن میشه ولی تو بعضی سایت ها مثل کارناوال نوشته 730 هزار تومن.میشه مارو روشن کنید.ممنون

مدیریت بدو کیش: 

با توجه به عکس اختصاصی که توسط تیم بدوکیش از خود بنر سازمان بنادر گرفته شده است و در مقاله نیز موجود می باشد بدون احتساب سرنشینان مبلغ 370 هزار تومان درست می باشد. همچنین مبلغ 30 هزار تومان برای هر نفر اضافه به غیر از راننده دریافت می شود

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرموسی | 2020/01/05
6

باپراید نمیشه رفت پس چراتوعکسا پراید حتی پیکان هم هست

مدیریت بدوکیش: با سلام. ورود خودرو های پراید و پیکان به جزیره ممنوع هست. تنها در یکی از تصاویر ما عکس پراید هست که اونم مربوط به پارکینگ بندر چارک هستش و معیاری برای ورود خودرو به کیش نیست.

مشاهده بیشتر ...
بخش پشتیبانی بدو کیش آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.