صفحه اصلی / وبلاگ / خبر واگذاری کیش به چین حقیقت دارد؟

خبر واگذاری کیش به چین حقیقت دارد؟

ماه هاست خبر واگذاری جزیره کیش به چین بر سر زبان ها افتاده و هنوز هم حرف و حدیث هایی در این باره به گوش می رسد ! اما واقعا قضیه از چه قرار است؟ با بدو کیش همراه باشید.

موضوع واگذاری جزیره کیش به چین در اسفند ماه سال 1397 آغاز شد و سریعا هم تکذیب شد. در ابتدا یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با واگذاری جزیره به ریاست جمهوری تذکر داد و باعث جنجال خبری بسیار گشت اما پس از مدتی سازمان منطقه آزاد کیش این خبر را کاملا رد کرد.

واگذاری جزیره کیش به چینی ها

محمدرضا سعیدی به نقل از آفتاب نیوز معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در این رابطه اعلام کردن :

"واگذاری جزیره کیش به چینی ها کذب محض است."

محمدرضا سعیدی با بیان اینکه عده ای در داخل و خارج با سو استفاده از حس وطن پرستی و ملی گرایی به دنبال فضاسازی هستند، گفت :

"هرگز اجازه نمیدهیم با این جوسازی ها ارامش مردم خدشه دار شود."

حدود یک ماه بعد دوباره همان نماینده مجلس تذکر داد که کسی حق واگذاری جزیره کیش به چینی ها را ندارد و به فرموده ایشان  دولت در حال مذاکراتی با چین بوده تا جزیره کیش را برای 25 سال به این کشور واگذار کنند.

نماینده رباط کریم در ادامه اذعان داشتند اگر بخشی از سرزمین قرار است به کشور دیگری واگذار شود باید در مجلس مطرح گردد و دولت به تنهایی حق امضای چنین قراردادی را ندارد.

به گزارش خبر آنلاین حجت السلام حسنی نماینده رباط کریم مستقیم در این مورد صحبت کرده اند 

" دولت مخفیانه کارهایی انجام می‌دهد، مخفیانه 2030 و «FATF» را امضا می‌کنند یا مخفیانه امتیاز صید ماهی در آب‌های جنوب را به چینی‌ها واگذار می‌کند، همچنین درباره دریای خزر نیز بحث‌هایی انجام داده است که گزارشات آنها را هم تاکنون ارائه نکرده‌اند و کشور از همه این مسائل متضرر شد. اگر مذکراتی در این خصوص انجام شود قطعا جلوی آن را خواهیم گرفت و مسئولان چینی ‌هم باید بدانند چنین واگذاری‌هایی صورت نخواهد گرفت. " 

این خبر پس از گذشت ماه ها هنوز هم در هاله ای از ابهام وجود دارد و از سوی سازمان منطقه آزاد کیش هم تکذیب شده است.

دسته ی اخبار کیش 1398/09/17 0 نظر 3994 بازدید 9 پسند

سوالات متداول درباره خبر واگذاری کیش به چین حقیقت دارد؟

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی بدو کیش آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.