صفحه اصلی / مقالات / اقلیم آب و هوای کیش - آب و هوای کیش

اقلیم آب و هوای کیش - آب و هوای کیش

اقلیم آب و هوای کیش - آب و هوای کیش

جزیره کیش یکی از جزیره های زیبا و گردشگری ایران در خلیج همیشه فارس قرار دارد. ما سعی داریم درباره اقلیم آب و هوای کیش اطلاعاتی را در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار بدهیم.

اقلیم آب و هوای کیش

جزیره کیش آب و هوای گرم و مرطوبی دارد. معمولا دمای هوا 27 درجه سانتی گراد است و در موارد بسیار کمی از دمای 32 درجه سانتی گراد بالاتر میرود. در ماه های تیر و مرداد دمای جزیره کیش به اوج گرمای خود میرسد. و در دی و بهمن ماه در حداقل دما میماند و آب و هوای خوبی را برای کیشوندان و گردشگران این جزیره است. دمای جزیره کیش در سرد ترین روز های زمستان از 3 درجه سانتی گراد پایین تر نمیرود. به همین علت در بیشتر فصل های سال آب و هوای کیش بسیار مناسب و لذت بخش است. در زمانی که هوا سرد تر میشود و رطوبت هوا کم میشود، آب دریا همچنان گرم است. طبق تحقیقاتی که در زمینه آب و هوای کیش انجام شده است، این جزیره از اوایل مهر ماه تا اردیبهشت ماه آب و هوای بسیار مناسبی دارد. و از اردیبهشت ماه به بعد هوا گرم شرجی میشود.

پوشش گیاهی جزیره کیش

پوشش گیاهی جزیره کیش بخاطر بارندگی بسیار کم ، از نوعی است که در برابر هوای گرم و کم آبی پایدار باشند. رطوبت هوای جزیره کیش بسیار بالا است و از فروردین شرجی بودن هوا تا 9 ماه طول میکشد و در برخی موارد آنقدر هوا شرجی میشود که هر بامداد نشانه های شرجی بودن هوا را میتوانید روی گیاهان و سطوح غیرقابل نفوذ مشاهده کنید.

اقلیم آب و هوای کیش , آب و هوای کیش , دمای کیش , کیش آب و هوا

بخاطر نبود ایستگاه های کلیاتولوژی و یا سینوپتیک نمیتوان اطلاعات آب و هوای جزیره کیش مستقیما از خود جزیره دریافت کرد و برای کسب اطلاعات آب و هوای کیش باید از ایستگاه های موجود در خلیج فارس مخصوصا بند لنگه استفاده کرد.

بندر لنگه خصوصیات اقلیم آب و هوای کیش را اینگونه نشان میدهد که جزیره کیش گرم و مرطوب است و درصد رطوبت هوا بالا است. طبق بررسی های ایستگاه های فوق میانگین دمای سالیانه جزیره کیش 26 – 27 درجه سانتی گراد تفاوت میکند.

میانگین برای حداکثر گرمای جزیره کیش بالای 30 درجه سانتی گراد و حداقل 21 درجه سانتی گراد ثبت شده است.

در زمستان ار برخی از نقاط جزیره کیش جهت باد از شمال غربی است و باد هایی که از غرب میوزد در قسمت جنوبی خلیج فارس است و در تنگه هرمز جهت باد به سمت جنوب غربی تغییر میکند. دوماه از فصل هوا طوفانی است.

در تابستان باد های موسمی از شمال غربی در شمال خلیج فارس میوزد. در مهر ماه باد های موسمی همراه با رگبار های تند و کوتاه شروع میشود.

بهترین ماه ها برای سفر به جزیره کیش و استفاده از تفریحات کیش از مهر ماه تا اردیبهشت ماه است.

اب و هوا کیش

دسته ی زندگی در کیش 1397/11/08 0 نظر 745 بازدید 4 پسند

سوالات متداول درباره مقاله اقلیم آب و هوای کیش - آب و هوای کیش

نظرات کاربران درباره مقاله اقلیم آب و هوای کیش - آب و هوای کیش

در مورد این مقاله نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی بدو کیش آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.