صفحه اصلی / مقالات / جزیره هندورابی یکی از زیر مجموعه های جزیره کیش

جزیره هندورابی یکی از زیر مجموعه های جزیره کیش

دسته ی تفریحات کیش 11/10/1397 05:09:10 ق.ظ
0 نظر 10 بازدید 0 پسند
مقاله ی محبوب
جزیره هندورابی یکی از زیر مجموعه های جزیره کیش

یکی از زیر مجموعه های جزیره کیش، جزیره هندورابی است که بسیار ساکت و ارام است.جزیره هندورابی تقریبا خالی از سکنه است.جزیره هندورابی از دید سیاحت و ایرانگردی، زیر مجموعه  جزیره کیش است که بخاطر امکانات طبیعی از نظر خاک ،آب، هوا و شرایط تجاری جزیره کیش و داشتن طبیعتی زیبا و بکر، میتواند قسمتی از نیاز های سیاحتی و ایرانگردی را تامین کند.

جزیره هندورابی کیش

موقعیت مکانی جزیره هندورابی

مساحت  جزیره هندورابی 8/22 کیلومتر مربع است و فاصله این جزیره تا بندرعباس 325 کیلومتر و با بندرلنگه 133 کیلومتر فاصله دارد.جزیره هندورابی بین دو جزیره لاوان و کیش قرار دارد. بیشترین ارتفاع این جزیره 29 متر و بیشترین قطر آن 5/7 کیلومتر است.

در جزیره هندورابی کمتر از یک صد خانوار زندگی میکنند و شغل اکثر آنها غواصی و ماهیگیری است.در این جزیره انواع کمی از پرندگان و خزندگان و موش های صحرای نیز وجود دارد.در سواحل شمالی جزیره هندورابی تراکم مرجان ها مکان مهمی را برای آبزیان تشکیل داده است.

آبزیانی همچون یونیک ،جراح ماهیان، پیکاسو، ملوان ،طوطی ماهیان و انواع مرجان های مغزی و.. در این مکان یافت میشوند و از اسفند تا خرداد لاک پشت های دریایی برای تخم ریزی به ساحل جزیره هندورابی می آیند.

جزیره هندورابی در کیش

اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش در مورد جزیره هندورابی

سازمان منطقه آزاد جزیره کیش برای تبدیل کردن جزیره هندورابی به یکی از مکان های گردشگری جزیره کیش اقداماتی همچون ، جذب سرمایه گذار، نصب اسکله ،و ایجاد امکانات رفاهی برای گردشگران مثل: آب ،برق و فاضلاب و.. انجام داده است.ساخت 50 کمپ و ویلا، رستوران، کافی شاپ و پیست پیاده روی نیز در دست احداث است.

یکی از تفریحات جزیره کیش تور هندورابی میباشد. جهت خرید تور هندورابی با تخفیف به صفحه رزرو تفریحات  مراجعه فرمایید

آخرین نظرات کاربران

در مورد این مقاله نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.